Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa – co to za zabieg

Mezoterapia mikroigłowa skierowana jest do osób chcących zlikwidować drobne zmarszczki, poprawić, jakość skóry, wyrównać koloryt skóry, wyrównać powierzchnię skóry, nadać jej blasku i gładkości, przywrócić odpowiednie napięcie, poprawić owal twarzy, nawilżyć, zredukować blizny i rozstępy. Ma wiele dobroczynnych czynników, dlatego też warto zdecydować się na ten zabieg. Sam zabieg polega na nakłuwaniu okolic, które chcemy ulepszyć. Podczas jednego zabiegu wykuje się mnóstwo gęstych i odpowiednio głębokich nakłuć. Zabieg może być wykonany na każdej partii ciała np.: brzuchu, szyi, dekolcie, pośladkach, udach, twarzy wraz z powiekami.

Mezoterapia mikroigłowa – komu polecany jest ten zabieg

Mezoterapia mikroigłowa polecana jest dla każdego rodzaju cery. Nawet osoby z cerą delikatną i wrażliwą mogą bez przeszkód zdecydować się na ten zabieg. Nie można wykonać zabiegu u kobiet w ciąży i w okresie laktacji, przy aktywnych stanach zapalnych skóry, przy infekcjach, alergiach na składniki w preparatach, przy zakażeniach wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, przy nadżerkach, zmniejszonej krzepliwości krwi i przy przyjmowaniu leków na krzepliwość, podczas terapii z witaminą A, przy skłonności w powstawaniu bliznowców, po zabiegach chirurgicznych w miejscach do zabiegu, w czasie choroby nowotworowej, autoimmunologicznej i po depilacji. Pacjent nie wymaga specjalnego przygotowania przed zabiegiem. Po mezoterapii mikroigłowej nie zaleca się przez 24 godziny wykonywać makijaż. W okresie do 7 dni zaleca się używanie preparatów na regenerację skóry. Przez tydzień po zabiegu trzeba unikać gorących kąpieli, intensywnych ćwiczeń fizycznych, sauny i zabiegów rozgrzewających. Przez okres od 2 do 6 tygodni nie należy wystawiać skóry na promienie UVA i UVB. Po zabiegu do 6 tygodni trzeba nakładać kremy z filtrem przynamniej 30 SPV. Nie można też ingerować w naturalny proces złuszczania się naskórka.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty zabiegu

Do momentu całkowitego wygojenia się skóry zabraniania się stosować kosmetyki z witaminą A, AHA, i BHA. Efekty po zabiegu nie będą widoczne od razu. Często występują obrzęki, zaróżowacenia, uszkodzone miejsca w zależności od długości zastosowanych igieł. Wszystko to ustąpi w przeciągu kilku dni po zabiegu. Branża estetyczna i kosmetyczna coraz częściej stosuje ten zabieg w swojej ofercie. Mikro nakłucia sprawiają, że przepuszczalność naskórka zwiększa się i skóra staje się gotowa na przyjęcie kosmetyków. Skóra jest intensywnie pobudzona i produkuje nowy kolagen. Lepsze ukrwienie skóry stymuluje ją do odnowy i wspomaga proces nawilżania.

 

Polecamy salon kosmetyczny Katowice

Dietetyk Katowice poleca!

Sposób na piękną cerę – zobacz masaż Katowice

Problem z włosami – depilacja laserowa Katowice !

Po więcej informacji zapraszamy na bloga

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA