Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa – opis zabiegu

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa inaczej zwana iniekcyjną. Zabieg polega na dostarczeniu kwasu hialuronowego i substancji odżywczych do skóry właściwej. Do skóry dostarcza się też aminokwasy, witaminy, peptydy biomimetryczne. Cały zabieg odbywa się przy pomocy strzykawki i igły. Podczas zabiegu drogocenne dla skóry substancje podawane są w miejsca, które tego potrzebują. Poprzez nakłuwanie skóry pokonuje się barierę naskórkową i występuje efekt rewitalizacji. Substancje odżywcze wstrzykuje się do skóry właściwej.

Mezoterapia igłowa – wskazania do zabiegu

Mezoterapia igłowa ma dwa działania. Poprzez przebijanie skóry następuje proces ogniskowego gojenia się i regeneracji, a substancje wstrzyknięte dają ekstra efekty. Wszystko zależy od potrzeb pacjentki, wtedy pod jej kontem dobierane są preparaty odżywcze i regenerujące. Mezoterapia igłowa pomaga w walce z cellulitem, likwiduje lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej, pomaga w walce z rozstępami i przebarwieniami, a także stymuluje wzrost włosów. Cały zabieg polega na nakłuwaniu w odległości około jednego centymetra skóry. Podaje się wtedy substancje odżywcze, aby wybrane rejony ciała mogły być zrewitalizowane. Podczas zabiegu i przez wstrzykiwanie substancji powstają mikro grudki. Są to ślady jak po nakłuciach, które znikają w kilka godzin po zabiegu. Wtedy preparat całkowicie się wchłania, skóra staje się nawilżona i odżywiona. Mezoterapię igłową można stosować na skórze twarzy, dekoltu, szyi, rąk, oraz tam gdzie brakuje nam elastyczności i jędrności. Pacjent przed zabiegiem nie musi się specjalnie przygotowywać. Zabieg można wykonywać przez cały rok, ponieważ nie powoduje nadwrażliwości na słońce. Może być wykonywany dla każdego rodzaju cery, także dla wrażliwej, cienkiej i delikatnej.

Mezoterapia igłowa – efekty zabiegu

Mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie efekty. Po niej skóra jest idealnie nawilżona, niedobory witamin zostają uzupełnione, wspomaga się mikro krążenie, skóra pobudzona jest do produkcji nowych włókien kolagenowych. Po zabiegu czujemy się zrelaksowani i wypoczęci, zwłaszcza, że skóra jest odmłodzona i rozjaśniona. Gęstość skóry się poprawia, likwidowane są oznaki starzenia. Najlepsze efekty będą widoczne po serii zabiegów. Wówczas poprawia się strukturę i funkcje skóry na dłuższy czas. Po serii zabiegów zauważa się pogrubienie naskórka, redukcję istniejących zmarszczek, likwidację sińców pod oczami. Zabieg ujmuje nam lat, jak i przywraca zdrowy wygląd. Warto zdecydować się na serie zabiegów od 3-6, wtedy efekty będą najlepiej widoczne.

 

Polecamy salon kosmetyczny Katowice

Dietetyk Katowice poleca!

Sposób na piękną cerę – zobacz masaż Katowice

Problem z włosami – depilacja laserowa Katowice !

Po więcej informacji zapraszamy na bloga

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA