Likwidacja blizn potrądzikowych

Likwidacja blizn potrądzikowych

Likwidacja blizn potrądzikowych – czym są blizny potrądzikowe

Trądzik jest zmorą zarówno w okresie dojrzewania, jednak potrafi doskwierać nawet w kwiecie wieku. Istnieje wiele metod, aby likwidacja blizn po trądzikowych była możliwa do wykonania. Jedną z nich jest zabieg laseroterapii. Uważa się go za jeden z najlepszych metod usuwania niedoskonałości. Mimo, że zabieg nie jest tani, decyduje się na niego coraz więcej osób. Blizny robią się w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia skóry. Ubytki w skórze zastępowane są tkanką łączną włóknistą.

Likwidacja blizn potrądzikowych – metody

Likwidacja blizn po trądzikowych ma na celu wypełnienie ubytków po trądziku jak i wygładzenie powierzchni skóry. Skóra ma lepsza napięcie jak i koloryt. Na rynku występuje wiele dermo kosmetyków, które pomagają nam na likwidację blizn. Jednakże zmiany te czasem są tak duże, że żaden specyfik nie da rady wygrać walki. Wówczas wspomoże nas laser, operacja plastyczna, peeling mechaniczny i chemiczny. Laser biostymulujący pobudza tkanki i komórki organizmu do odnowy. Przyspiesza formowanie się włókien i kolagenu, powstaje tkanka łączna. Zabiegi przyspieszają mikrokrążenie, które ma zbawienny wpływ. Można też zastosować zabieg fotoodmładzania systemem IPL. Zabieg ten działa światłem impulsowym na tkankę i uszkadza tkanki sąsiednie. Podczas zabiegu nie ma działań niepożądanych i w żaden sposób nie ogranicza nam to powrotu do normalnego życia. Żeby efekt zabiegów był doskonały, należy zdecydować się na całą serię. Żeby zlikwidować blizny po trądzikowe możemy wybrać dermabrazję laserową. Ten lifting laserowy usunie je wraz ze zmarszczkami. Laser emituje światło podczerwone, które rozgrzewa tkanki. Stary naskórek jest usunięty, w głębsze warstwy skóry pozostają nienaruszone. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe.

Likwidacja blizn potrądzikowych za pomocą lasera

Laserowe usuwanie blizn ma także wielu przeciwników. Uważa się, że laser pali skórę, co wywołuje ból i pieczenie. Jest to mit, ponieważ zabiegi laserem są bezpieczne i bezbolesne. Ból pojawia się wtedy, gdy zabieg jest przeprowadzony nieodpowiednio przez niewykwalifikowaną osobę. Na tak inwazyjne zabiegi należy zawsze wybierać zaufane gabinety kosmetyczne lub gabinety medycyny estetycznej. Jeżeli w jakimś miejscu cena za usługę jest podejrzanie niska, warto dokładnie przyjrzeć się, na jakich kosmetykach i sprzęcie dana osoba pracuje. Bardzo dobre efekty usunięcia blizn daje też laser frykcyjny. Po zabiegu skóra szybko się regeneruje, a sam zabieg przynosi szybkie rezultaty. Leczenie blizn po trądzikowych może być realizowane w połączeniu z wieloma metodami. Jeżeli kosmetyki nie poradziły sobie z problemem, wówczas warto zdecydować się na bardziej inwazyjny zabieg.

 

 

Polecamy salon kosmetyczny Katowice

Dietetyk Katowice poleca!

Sposób na piękną cerę – zobacz masaż Katowice

Problem z włosami – depilacja laserowa Katowice !

Po więcej informacji zapraszamy na bloga

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA