Endermologia

Endermologia

Czym jest endermologia?

Endermologia jest to masaż podciśnieniowy oddziałujący na tkankę łączną skóry poprzez dużą siłę nacisku. Ma zastosowanie między innymi w przypadku walki z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Masaż ten łączy w sobie właściwości drenujące, antycellulitowe i ujędrniające. Zabieg uelastycznia skórę, a także przyspiesza proces oczyszczania organizmu z toksyn oraz pomaga pozbyć się z niego nadmiaru wody. Dzięki temu może być przydatny także w likwidacji obrzęków. Pomaga również wymodelować sylwetkę oraz kontury twarzy. Ponadto ma działanie przeciwbólowe: sprawdza się przy bólach mięśni oraz kręgosłupa. Regularnie stosowany pomaga też odmłodzić skórę.

Na czym polega?

Masaż wykonuje się za pomocą głowicy sterowanej komputerowo. Głowica ta składa się z dwóch niezależnie od siebie poruszających się rolek, między którymi znajduje się komora ssąca. W tej komorze wytwarzane jest podciśnienie, które zasysa dany fałd skóry. Następnie rolki głowicy rolują ten fałd. Na skórę oddziałują więc silne bodźce mechaniczne. Dalej rolki głowicy przesuwają fałdy w jednym kierunku. Dzięki temu komórki tłuszczowe rozpadają się, fibroblasty są pobudzane do produkcji większych ilości kolagenu i elastyny. Przyspiesza się przepływ krwi i limfy co umożliwia pozbycie się cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz poprawia ukrwienie dotlenienie i elastyczność skóry.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu endermologii

Wskazania: Wskazaniami do wykonania zabiegu endermologii będzie skóra pozbawiona elastyczności, skóra zwiotczała, słabo ukrwiona, a także partie ciała wymagające wymodelowania, skóra z cellulitem oraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej, najlepiej jako zabieg wspomagający połączony z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną.

Przeciwwskazania: Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu endermologii są: choroba nowotworowa, żylaki, stan zapalny żył, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, przepuklina brzuszna.

Ze względu na dużą siłę nacisku stosowaną podczas tego rodzaju masażu, nie jest on wskazany dla kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. Z zabiegiem endermologii należy odczekać przynajmniej 5 miesięcy w przypadku kobiet, które urodziły w sposób naturalny oraz przynajmniej 8 miesięcy w przypadku kobiet, które urodziły poprzez cesarskie cięcie. Masażu nie powinno się wykonywać w okolicach piersi. Pewnego rodzaju efektem ubocznym tego zabiegu może być pojawienie się na skórze siniaków, a w przypadku słabych naczyń krwionośnych – pęknięte naczynka – tak zwane “pajączki” na skórze.

 

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA