Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa – trochę historii

Ludzie od dawien dawna szukają jak najlepszej metody żeby pozbyć się nadmiernego owłosienia. Już przed naszą erą do usuwania włosów używano ostrych kamieni, czy rozgrzanej smoły. Europa depilacji nauczyła się od Greków, którzy uważali ją za okazanie szacunku wobec bogów. Do depilacji i usuwania nadmiernego owłosienia używa się wielu specyfików jak i przyrządów. Depilatory laserowe zaczęły pojawiać się w latach 50. XX wieku. Wtedy zaczęto używać je w branżach obróbki cieplnej metali, telekomunikacji, poligrafii, medycynie. Depilacja laserowa pierwszy raz odbyła się w 1996 roku, a rok później zatwierdzono ją, jako bezpieczną i powszechnie dopuszczalną.

Depilacja laserowa – na czym polega ten zabieg

Depilacja laserowa usuwa owłosienie z powierzchni skóry, mniej boleśnie i w krótkim czasie. Zabieg jest mniej bolesny i bardziej przyjemny dla pacjenta niż elektroliza czy diatermia. Laser do depilacji emituje odpowiednią długość fal, które wyłapują jedynie ciemne struktury włosa.26. Podczas depilacji laserowej bardzo rzadko występuje uszkodzenie ciała. Aby tego uniknąć stosuje się chłodzące żele. Depilacja laserowa najlepiej sprawdza się u osób posiadających jasną karnację, nieopalonych i mających ciemne owłosienie do usunięcia. Dla osób z ciemną karnacją i jasnym owłosieniem – depilacja laserowa nie przyniesie oczekiwanych efektów. Skóra z dużą zawartością melatoniny pobiera duże ilości promieni laserowych i może zostać poparzona. Podczas depilacji laserowej usuwa się owłosienie w fazie wzrostu. Jest to jedynie około trzydziestu procent. Reszty włosów nie widać, gdyż są w fazie spoczynku. Przez to zabieg depilacji laserowej trzeba kilkakrotnie powtarzać. Tylko wtedy uzyskamy planowany efekt. Depilację laserową można stosować na każdym centymetrze naszej skóry. Po zabiegu trzeba odczekać od 7-10 dni zanim wyjdziemy na słońce.

Depilacja laserowa – kiedy depilacja jest najskuteczniejsza?

Warto zbadać sobie poziom hormonów, jeżeli borykamy się z nadmiernym owłosieniem na naszym ciele. U kobiet często występuje zwiększenie męskich hormonów np. testosteronu. Wówczas zauważa się wystąpienie niechcianego owłosienia na brodzie, pod nosem, przedramionach, udach, plecach. Na tego typu dolegliwość cierpi coraz więcej kobiet. Wtedy najlepiej wybrać się na depilację. Rodzaj depilacji zależy tak naprawdę od preferencji klienta. Najbardziej powszechna jest depilacja woskiem, ponieważ wykona się ją w prawie każdym gabinecie kosmetycznym i ma przystępną cenę. Droższą metodą jest na pewno depilacja laserowa, dająca wspaniałe efekty.

 

Polecamy salon kosmetyczny Katowice

Dietetyk Katowice poleca!

Sposób na piękną cerę – zobacz masaż Katowice

Problem z włosami – depilacja laserowa Katowice !

Po więcej informacji zapraszamy na bloga

 

 

 

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA