Cera wrażliwa i naczyniowa

Cera wrażliwa i naczyniowa

Cera wrażliwa i naczyniowa – charakterystyka

Każdy z nas ma inny rodzaj cery, dlatego tak ważny jest odpowiedni rodzaj kosmetyków. To, że dla jednego krem jest strzałem w dziesiątkę nie znaczy, że dla innej osoby okaże się także dobrym wyborem. Przed wyborem kosmetyków czy rodzajem zabiegu na twarz, należy skonsultować się z dermatologiem lub kosmetyczką. Zwłaszcza osoby ze skórą wrażliwą czy naczyniową muszą uważać, co i jaki zabieg chcą wykonać. Każdemu przecież zależy żeby zabiegi kosmetyczne przynosiły poprawę naszego wyglądu, a nie pogorszenie. Osoby ze skórą wrażliwą muszą używać kosmetyków odpowiednich dla tego rodzaju skóry.

Cera wrażliwa i naczyniowa – zabiegi kosmetyczne

 

W gabinetach kosmetycznych możemy zdecydować się na zabiegi masażu skóry i maseczki z pochodną kwasu hialuronowego i zieloną herbatą. Maseczka nakładana jest na twarz na około 20 minut. Osoby dodatkowo z cerą naczynko watą powinni decydować się na maski kolagenowe. Mają one właściwości odżywczo – łagodzące. Obkurczają nasze naczynka i zmniejszają podrażnienia. Ich cel to nawilżenie skóry, likwidacja cieni oraz wygładzenie skóry. Jeżeli mamy cerę wrażliwą i naczyniową, a dodatkowo borykamy się z rumieniem lub trądzikiem różowatym, powinniśmy zdecydować się na maskę z rutyną, z witaminą C, z wyciągami roślinnymi i algami brunatnymi. Ta błękitna maseczka na twarzy znajduje się około 20 minut. Preparaty typu calming complex z lukrecją i rumiankiem, idealnie też spiszą się przy takim rodzaju cery. Wszelkiego rodzaju łagodzące ekstrakty z alg morskich łagodzą podrażnienia i wzmacniają skórę.

Cera wrażliwa i naczyniowa – likwidacja “pajączków”

Dla bardziej wymagających i chcących poprawić kondycję i wygląd skóry poleca się jono i sonoferazę. Polegają na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych. Zabieg ma na celu uszczelnić naczynia krwionośne przy pomocy witaminy K czy PP. Jeszcze bardziej skuteczną metodą usuwania naczynek jest metoda laserowa. Laser wprowadza ciepłą energię do tzw. „pajączków”, które po kilku dniach samoistnie są usuwane z organizmu. Cera wrażliwa i naczyniowa, prócz używania odpowiednich kosmetyków i wyborze idealnych zabiegów, powinna mieć odpowiednią dietę. Osoby z taką cerą szczególnie powinny dbać o odpowiednią suplementację witamin, aby nie doprowadzać do jeszcze większych „pajączków”. Po zabiegach wybierajmy kosmetyki z witaminą K, PP, C, z ekstraktem z arniki górskiej i miłorzębu. Należy tez być świadomym, że nie zawsze profilaktyka wystarczy, żeby nie pojawiały się widoczne rozszerzone naczynia krwionośne.

 

Polecamy salon kosmetyczny Katowice

Dietetyk Katowice poleca!

Sposób na piękną cerę – zobacz masaż Katowice

Problem z włosami – depilacja laserowa Katowice !

Po więcej informacji zapraszamy na bloga

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA