Oxybrazja

Oxybrazja

Oxybrazja – co to za zabieg

W lecie nie możemy pozwolić sobie na wszystkie zabiegi kosmetyczne, jakie byśmy chcieli wykonać. W większości zabiegów, po ich odbyciu nie można wystawiać się na silne promienie słoneczne. Dlatego też większość z nas decyduje się na oxybrazję. Podczas zabiegu nasza skóra zostaje zrewitalizowana. Zabieg ten idealnie nadaje się dla cery naczyniowej, wrażliwej jak i alergicznej. Cały zabieg polega na złuszczeniu martwego naskórka przy pomocy aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Dzięki tlenowi pobudza się odbudowę włókien kolagenowych wraz z naczyniami włosowatymi. Dezynfekuje on też skórę i hamuje rozwój trądziku. Dzięki wykorzystaniu soli fizjologicznej łagodzi się wszelkie stany zapalne, skóra jest zmiękczona i nawilżona.

Oxybrazja – efekty zabiegu

Oxybrazja to nic innego jak jedna z odmian peelingu mechanicznego. Nakładanie soli fizjologicznej pod ciśnieniem powoduje złuszczanie naskórka. Przed zabiegiem oxybrazji skóra musi zostać dokładnie oczyszczona. Musimy zrobić sobie dokładny demakijaż, a czasem nawet wykonywany jest delikatny peeling. Wszystko zależy od tego, jaki efekt klient chce uzyskać po wykonaniu zabiegu. Jeżeli chcemy w dużym stopniu usunąć martwy naskórek, wówczas peeling przed zabiegiem jest polecany. Jeśli jedynie zależy nam na odświeżeniu, rozjaśnieniu i uspokojeniu stanów zapalnych – wtedy peeling przed zabiegiem nie jest konieczny. Podczas zabiegu oxybrazji okolice uczy powinny zostać dokładnie zabezpieczone opaskami lub płatkami kosmetycznymi. Unikniemy wtedy stanów zapalnych ucha. Następnie muszą też zabezpieczone nasze oczy. Zabieg oxybrazji najczęściej wykonuje się w okularach ochronnych, żeby uniknąć podrażnienia gałek ocznych.

Oxybrazja – przebieg zabiegu

Zabieg oxybrazji wykonywany jest przy użyciu specjalnego aplikatura. Cała procedura trawa około 30 minut. Aplikator przykładany jest do powierzchni skóry, a martwy naskórek usuwa się. Efekty oxybrazji widać już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się na nowo napięta i rozjaśniona. Jest jedwabista w dotyku i wspaniale odżywiona. Nie każdy widzi te wspaniałe efekty od razu. Niektóre skóry wymagają zrobienia serii zabiegów, aby uzyskać pożądane efekty. Jeżeli zależy nam na wspaniałym wyglądzie np. przed ważnym wyjściem, wówczas warto zdecydować się na zabieg oxybrazji. Jednak najlepsze oczekiwania sprosta seria zabiegów. Wówczas najlepiej będzie zdecydować się od 3 do 10 razy. Zabieg oxybrazji nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego nie można po nim oczekiwać bóg wie, jakich efektów. Jest to dobry zabieg zwłaszcza w okresie letnim.

 

Polecamy salon kosmetyczny Katowice

Dietetyk Katowice poleca!

Sposób na piękną cerę – zobacz masaż Katowice

Problem z włosami – depilacja laserowa Katowice !

Po więcej informacji zapraszamy na bloga

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA