Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja – co to za zabieg

Każdej kobiecie zależy, aby wyglądać młodziej i zdrowiej. Trzeba zadbać o wygląd skóry, żeby zatrzymać procesy starzenia. Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który polega na zmiękczeniu skóry, a następnie złuszczeniu zrogowaciałego naskórka. Podczas zabiegu drobniutkie kryształki uderzają w skórę i usuwa się martwy naskórek. Po zabiegu nasza skóra jest gładsza i miękka. Niekiedy też staje się podrażniona i wrażliwa. Wszystko zależy jak zabieg ten jest przeprowadzony, od głębokości złuszczania jak i rodzaju cery.

Mikrodermabrazja – w jaki sposób przeprowadza się zabieg

Po mikodermabrazji należy zastosować wielokierunkowe kosmetyki, aby zapobiec powstaniu stanu zapalnego. Skóra musi też zostać odpowiednio nawilżona oraz natłuszczona. Preparaty muszą uchronić naszą skórę przed zakażeniem bakteryjnym czy grzybiczym. Dobrze jest, jeżeli zawierają w składzie sole miedzi, cynku, allantoinę czy sukralfat. Mikrodermabrazja jest nowoczesnym zabiegiem, który pomaga w walce z trądzikiem młodzieńczym. Ten zabieg kosmetyczny odmładza jak i nadaje świeży wygląd. Do zabiegu wykorzystuje się kryształki kor duru lub drobnego diamentu. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny dla pacjentki. Podczas niego pobudzane jest krążenie i pobudza się naskórek. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów od 3-5. Warto zdecydować się na zabieg mikrodermabrazji, ponieważ dzięki złuszczeniu się starych komórek, zastępowane są nowymi. Zaleca się go dla osób w młodym wieku, ponieważ wtedy przynosi najlepsze efekty. Im cera starsza, tym proces przebiega mniej intensywnie. Zabieg mikrodermabrazji przeprowadzany jest najczęściej przez kosmetyczkę. Do skóry przykłada się głowicę ścierającą, która zbiera usuwane tkanki w pojemniczek. Mimo że zabieg przebiega bezboleśnie to po nim mogą powstać podrażnienia i zaczerwienienia.

Mikrodermabrazja – efekty zabiegu

Seria zabiegów przynosi efekt odmładzający. Skóra staje się bardziej elastyczna i młodnieje. Mikrodermabrazja idealnie nadaje się, jako zabieg wspomagający leczenie trądziku i zmian skórnych takich jak: delikatne rozstępy, blizny, rozszerzone pory. Inna nazwa zabiegu to kontrolowany mikropeeling, gdzie możemy dostosować głębokość ścierania do potrzeb pacjentki. Wykuje się ją nie tylko na skórze twarzy. Najpopularniejsza jest dla skóry szyi, dekoltu, pleców i twarzy. Zabieg idealnie pomaga w walce z cellulitem, rozstępami jak i pierwszymi oznakami starzenia. Dzięki niemu poprawia się wchłania nosić kosmetyków. Skóra jest dotleniona i odżywiona, jej koloryt jest poprawiony, zaskórniki są usunięte, poprawia się ukrwienie, blizny i przebarwienia stają się mniej widoczne.

 

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA